5 варіантів як навчити дитину правильно витирати попу

Звичайно, це не найприємніше заняття витирати чиюсь попу, але якщо у вас є діти, то вам доведеться це робити деякий час. Але потім саме ви повинні навчити свою дитину витирати свою попу, після того, як вона сходить на горщик по-великому.


Починаємо з основ


Покажіть малюкові, де знаходиться туалетний папір, як його правильно відривати і скільки «квадратиків» їй знадобиться.


1. З малюком про це потрібно говорити
Перед тим, як почати розмову з дитиною про те, що їй потрібно користуватися туалетним папером самостійно, почніть з нею розмову про це, коли ви будете підтирати їй попу. Поясніть як ви так робите, і чому саме так правильно.


Дівчинці слід пояснити, що потрібно підтиратися спереду назад, але не навпаки. Але і хлопчикові і дівчинці ви повинні це все продемонструвати і показати. Ясна річ, що це не варто показувати на собі. Просто коли будете підтирати дитину, коментуйте і пояснюйте свої дії.


2. Показуємо як це робиться
Переживати не варто — демонстрація процесу зовсім не означає, що ви повинні показати малюкові, як ви себе підтираєте. Візьміть як приклад якусь іграшку, щоб показати, як правильно витирати попу. Нехай ваш малюк спочатку потренується на іграшці: відірве шматочок паперу і зробить так як ви йому сказали. Тільки малюкові варто пояснити, що коли підтирати іншу людину, а не себе, то цей процес трохи відрізняється.


3. Переходимо до практики з яблуком і шоколадним маслом
Коли ваш малюк досить напрактикується на іграшці, підіть з ним на кухню візьміть яблуко і шоколадне масло. У ролі яблука виступатиме попа, а в ролі шоколадного масла, ну ви зрозуміли що … І повірте, це дуже наочна практика. По-перше, дитина отримає відповідні візуальні і тактильні враження, щоб краще зрозуміти, чому і як потрібно витирати, щоб ТАМ було чисто. По-друге, дитина зрозуміє скільки їй знадобиться часу і рухів, щоб яблуко стало чистим.


4. Практика за допомогою тарілки і арахісового масла
Візьміть будь-яку тарілку або миску і змастіть її арахісовим маслом (звичайне шоколадне також підійде). Вручіть дитині шматочок туалетного паперу і запропонуйте їй акуратно видалити пасту з тарілки. При цьому пояснюйте, що робити це треба так, щоб не забруднилися руки. Багато будуть намагатися облизати забруднені пальці і з’їсти, що в тарілці, тому тут дуже важливо пояснити, що в туалеті так ні в якому разі не роблять!


5. Практика на собі
Всіх нас цьому вчили і ваш малюк не виняток. Запам’ятайте, щоб у вашого малюка нарешті це вийшло, потрібна тільки практика, практика і практика. Будьте готові до того, що ваша дитина буде психувати, можливо, буде бруднити свою нижню білизну, стіни, підлогу і руки. Але дайте їй можливість попрактикуватися, адже тільки так вона зможе, нарешті, освоїти науку правильного підтирання попи.


Використовуємо дитячі вологі серветки
Так як вологі серветки не дряпають попу, як туалетний папір, перший час малюк може вчитися підтирати попу за допомогою них.


Також поясніть малюкові, що вологі серветки кидати в унітаз не варто, їх потрібно викидати у відро для сміття.


Перевіряємо якість
Нехай малюк витре самостійно і покличе вас, коли впорається з завданням. Ви повинні будете оперативно все перевірити і переконатися, що ваш малюк впорався із завданням. Якщо у дитини все вийшло обов’язково похваліть її.


Але а якщо ні, то ви можете або пояснити їй все заново, або потренуватися знову на яблуці, або знову спробувати підтертися, тільки вже якісно, і підказати, які моменти вона упустила і через що щось не вийшло.


 


дети.ком

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: