Чому не можна змушувати школярів вчитися влітку

1. Щоб зрозуміти дитину, яку батьки змушують вчитися під час канікул, поставте себе на її місце. Наприклад, уявіть, що ви збираєтеся у відпустку, передчуваєте довгоочікувану поїздку, зустріч з друзями і інші приємні події, але керівник відпускає вас на відпочинок з однією лише умовою — під час відпустки вам доведеться написати кілька матеріалів або скласти квартальний звіт, або розробити план розвитку на рік. Швидше за все, в такому випадку на відпочинок ви підете без настрою. Тому і у дитини ваше рішення про навчання на канікулах викличе протест і роздратування.
 
2. Один з найприємніших моментів передчуття відпочинку — це усвідомлення того, скільки всього нового і цікавого чекає дитину під час канікул. Це і спільні прогулянки, і походи, і творчий розвиток, і різні розваги. Повірте, таке проведення часу дасть вам і дитині набагато більше, ніж нудне рішення математичних прикладів.
 
3. Мозку дитини, як акумулятору, потрібна підзарядка. Кора головного мозку теж втомилася за час навчального року і їй необхідне підживлення. Таку підзарядку, як стверджують фізіологи, дасть правильно організований відпочинок, а не сидіння на одному місці з підручниками. Під час перебування на свіжому повітрі організм і мозок насичуються киснем, ходіння босоніж по м’якій траві або каменях сприяють зміцненню нервової системи і імунітету і т.д.


 
4. Діти потребують ігор, як повітря. Адже саме в процесі ігор вони можуть відшліфувати багато психічних функцій — пам’ять, увагу, мислення, мову. До того ж під час навчального року вони просто не встигають пограти стільки, скільки їм потрібно. Тому не навантажуйте дитину уроками, а дозвольте награтися. Головне, щоб ігри ці були розвиваючого характеру.


 


goodhouse.com.ua

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: