Дитина боїться води: як допомогти подолати страх?

Дитина боїться води: як допомогти подолати страх?


1. Невдалий перший досвід контакту з водою. Це навіть може бути купання дитини у ванні, коли мама робила це без задоволення.


2. Страх води був у когось з батьків, який передався дитині.


3. Недостатній досвід спілкування з водою — невідомо, чого чекати.


4. Травмуючі події, пов’язані з водою — обмотування пуповини навколо шиї при народженні, покарання холодною водою, жорстокий тренер в басейні і т.п.


5. У багатьох виникає несвідоме відчуття беззахисності в воді через насичення небезпечних образів: корабельні аварії, морські чудовиська, цунамі і т.п.


6. Психологи вважають, що у деяких дітей може бути страх води через переживання їх мам, які несвідомо не хотіли розлучатися з плодом, які були щасливі саме в вагітності. Страх води у такої дитини — це захист від надмірного бажання знову повернутися в щасливе становище всередині мами.


Як подолати страх води?


1. Розібратися, чого саме боїтеся. Прислухатися до власних відчуттів. У дитини — розпитати.


2. Почати з такого контакту з водою, який приносить позитивні емоції. Відзначити для себе ці позитивні сторони спілкування з водою.


3. Потренуйте водне дихання: вдих через рот — видих через ніс спочатку на березі, а потім у воді.


4. Вчіться відпускати дно. Спираючись на руки, ляжте на невеликій глибині на спину у вигляді зірочки. Відпустіть руки — відчуйте, як вас тримає вода.


5. Грайте в водні ігри і танцюйте. З дітьми це може бути гра «Баба сіяла горох …», для дорослих — водний волейбол, а для обох груп — танці.


6. Починайте плавання з допоміжними засобами, наприклад, з дощечкою. Зосереджуйтесь на рухах рук, ніг. Для діток можна придумувати різні ігри з запливами на відстані, паралельно берегу.


7. Навчіться відчувати безпеку від жителів води. Поторкайтесь самі або дайте дитині доторкнутися до безпечних водоростей, риб, підводних каменів. Добре б помилуватися на все це в масці з трубкою.


 


vistanews.ru

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: