Хрещення дітей: кому не можна бути хресними батьками

Хрещення дитини — це перше священне таїнство в житті маленької людини. У нас в країні прийнято відповідально підходити до цього обряду. І до вибору хресних для свого малюка батьки теж ставляться з усією серйозністю. А чи знаєте ви, кому не можна бути хресними?


Майбутньому хресному не повинно бути менше 15, а хресній — 13-ти років. Тільки старші. Згідно з церковними канонами саме в такому віці люди можуть ставати відповідальними за православне виховання майбутнього хрещеника, знають і виконують закони християнства.


Ставати хресними батьками не можуть монахи і монахині.


Також хресними не можуть бути самі батьки дитини.


Обмеження стати хресними накладається і на психічно нездорових людей.


Майбутніми кумами не можуть бути люди, які перебувають у шлюбі між собою (тобто, чоловік з дружиною). До речі, кумам одружуватися між собою теж заборонено.


Жінка в момент місячних теж не може стати хресною (в період місячних жінці і в церкву заходити не дозволено).


Згідно з народними повір’ями незаміжня дівчина хрещеною мамою не може стати для першої дівчинки в сім’ї. А нежонатий хлопець — для першого хлопчика в родині.


Вагітним теж не радять ставати хресними, так як це може якось нашкодити як хрещенику, так і ще не народженій дитині (хоча, саме ця прикмета — не підтверджена). goodhouse.com.ua

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: