Чим ще небезпечна дитяча астма

Молоді люди з астмою входять в групу ризику в зв’язку з загрозою розвитку серцевої недостатності. Це поширене респіраторне захворювання, як показало дослідження, призводить до ущільнення лівого шлуночка, що змушує серцевий м’яз втрачати свою еластичність і з часом знижувати рівень прокачування крові по організму.


Вчені вперше пов’язали дитячу астму з подальшим розвитком смертельно небезпечного порушення в роботі серця, відомого під назвою лівошлуночкова гіпертрофія. Відзначимо, що кількість випадків астми, спричиненої запаленням повітряних проходів, стабільно зростає протягом останнього десятиліття.Вчені звинувачують в цьому забруднення повітря, але цілком можливо, що цю хворобу просто стали краще діагностувати.
 
Автори дослідження вивчили 1 118 пацієнтів, які розповіли про свою історію боротьби з астмою. Протягом 10-річних спостережень з’ясувалося, що у жертв дитячої астми значне частіше збільшується маса лівого шлуночка в порівнянні з тими, хто не страждав від цієї хвороби. Зв’язок був більш вираженим у пацієнтів, що мають підвищений артеріальний тиск. Серцева недостатність у вигляді гіпертрофії лівого шлуночка часто викликає задишку, болі в грудях і непритомність. На сайті Наша мама ви знайдете завжди цікаві та корисні новини для матусь та дітей.


Джерело: medikforum.ru

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: