В Україні зафіксували вже близько десятка смертей від ботулізму.

На Волині ситуація спокійна – на щастя, обійшлось без летальних випадків.


Про це йшлося під час прес-конференції на тему «Ботулізм та кишкові інфекції».


Завідуюча інфекційним відділенням для дорослих обласної інфекційної лікарні Галина Морочковська зауважила, що в Україні за останній час зафіксували близько десятка смертей від ботулізму. На щастя, на Волині зареєстрували лише один нелетальний випадок – пацієнтку вдалось врятувати.


Збудники хвороби – ботулінічні палички, які знаходяться в тому числі в ґрунті. Відтак чималу небезпеку поширення хвороби становлять продукти харчування, а особливо – консервація. Неналежно вимивши овоч від залишків ґрунту господині наражають на небезпеку тих, хто буде споживати продукт, тому до домашньої консервації слід відноситись дуже обережно. Це ж стосується і всіляких паштетів, які при приготуванні проходять слабку термічну обробку.


Разом з тим лікар зауважує, що ні концентрований соляний, ні цукровий розчин в консервації не рятують від ботулінічних паличок – спора проростає в вегетативну форму і знаходиться в певній ділянці консервації. Не вбиває спору і кип’ятіння. Адже в результаті термічної обробки руйнується лише токсин і вегетативна форма.


Категорично не рекомендують вживати і бомбажну консервацію – ту, в якій здулась кришка.


«Був у нас хворий, який споживав такий паштет. Ще й собаку ним покормив. Собака здох, чоловіка врятували. Тому не варто давати таких продуктів навіть тваринам», — каже Галина Морочковська.


Інкубаційний період хвороби може тривати від декількох до 12 днів. При захворюванні на ботулізм спочатку виникають ознаки простого харчового отруєння. Проте далі з’являється загальна слабкість в м’язах, ноги стають «ватними», виникає сухість в роті. Згодом – «пливе», двоїться в очах. Якщо вчасно не надати допомоги, то ці ураження прогресують і починаються порушення зі сторони органів дихання – ускладненням хвороби може бути пневмонія. Загалом стан хворого залежить від того, яка кількість токсину потрапила в організм.


Лікарі кажуть, що врятувати хворого можна тільки на початкових етапах. Адже коли людина вже не дихає самостійно, сироватка проти ботулізму вже не допоможе.


Найкращою профілактикою називають контроль за продуктами харчування, які вживаємо – продукти мають проходити термічну обробку, їх потрібно ретельно чистити і мити. І, звичайно, при виявленні перших симптомів ботулізму відразу звертатись за допомогою до медиків. Адже від того, на якій стадії діагностують хворобу, залежить успіх її лікування.


хелс. инфо

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: