Вчені довели, що освітлення в будинку впливає на якість сну

Вчені довели, що освітлення в будинку впливає на якість снуДослідники з США повідомили, що їм вдалося довести наявність зв’язку між якістю сну і освітленням в приміщенні.


Виявилося, що контроль освітленості дозволяє поліпшити тривалість і якість сну. При цьому, мова йде не тільки на освітлення під час сну, але і на освітленість протягом дня, за якої люди, як правило, не стежать. Баланс денного і вечірнього світла позитивно позначається на людському відпочинку через регуляції циркадних ритмів організму. Вчені говорять, що багато показників здоров’я людини залежать від такого, наскільки добре освітлено приміщення.


В експерименті вчених брали участь кілька сотень добровольців, які пробували міняти освітлення протягом дня в приміщенні, де вони перебували. В результаті вчені оцінювали, як змінювалося якість їхнього сну.


Виявилося, що особи, які зазнали денного світла до 12 годин, не відчували проблем з безсонням, і засипали швидше, ніж їх колеги. Крім того, у людей, які протягом дня отримували достатню кількість світла, набагато рідше була депресія і інші проблеми з психікою. Все це вчені пояснюють правильною роботою циркадних ритмів, які у людини збиваються при неправильному освітленні.


За словами вчених, циркадні ритми визначають багато функцій організму, включаючи сновидіння, так що в пробудженні беруть участь конкретні гормони. Все це має великий вплив на організм людини і фахівці рекомендують врахувати це в домашніх умовах і на роботі, виходити на вулицю або просто дивитися у вікно, після чого можна відчути себе відпочилим.


vectornews.net

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: