Вчені повідомили про нову хворобу сучасних людей

Вчені повідомили про нову хворобу сучасних людей Співробітники Бейлорського університету, США, розповіли про зростаючу в своїх масштабах кіберхондрію — відхилення, яке вони назвали новою хворобою сучасних людей. Помітним симптомом цієї недуги стає постійне прагнення до пошуку хворобливих ознак в інтернеті.
Дослідники заявили про те, що велика кількість людей в наші дні витрачають вільний час на пошуки ознак нібито властивих їм
захворювань в мережі і ставлять з їх допомогою собі діагнози. Переглядаючи безліч сумнівних сайтів і самостійно у себе щось діагностуючи, такі індивіди нервують ще сильніше — саме так проявляється кіберхондрія, відзначили експерти.


Може здатися, що таким хобі захоплені звичайні іпохондрики. Але вчені стверджують: люди, стурбовані знахідкою у себе недугів за допомогою інтернету, виходять за рамки іпохондрії. Жертви кіберхондрії починають хвилюватися про суму, яка буде потрібна на їх лікування, про свою непрацездатності, про втрату роботи, — і в результаті зазнають набагато більший стрес. Більш того, при вивченні медичної літератури в мережі такі люди в силу своєї некомпетентності схильні виявляти у себе відразу кілька захворювань, ознаки яких вони «бачать».


Читайте також: Психологи розповіли, чому дорослі люди безпорадні


Фахівці відзначають безглуздість дій, пов’язаних зі спробами ставити собі діагнози, користуючись відомостями з віртуального простору, адже велика частина інформації, розміщеної в Інтернеті, є сумнівною, а не науковою. У той же час вони констатують, що кіберхондрія останнім часом набула масштабів справжньої епідемії.


vectornews.net

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: