Вчені розробили 3D-друковані голки для безболісних уколів

Вчені розробили 3D-друковані мікроголки, що розчиняються під шкірою та випускають в організм ліки. Ін’єкції такими голками є абсолютно безболісними.


Статтю про винахід опублікували в журналі ChemRxiv.


В ній йдеться, що голки створюють за допомогою 3D-друку з полілактиду — біорозчинного термопластичного матеріалу. Щоб отримати голкоподібну форму, після друку заготовки хімічно протруюють.


Вчені змогли створити мікроголки з наконечником всього 1 мікрометр, а також ще кілька різновидів подібних інструментів з довжиною в 400-600 мікрометрів. Для порівняння ширина людського еритроцита становить близько п’яти мікрометрів. Отримані голки протестували на свинячій шкірі — вони успішно проткнули шкіру й розчинилися.


Мікроголки вирішують кілька проблем одночасно: вони не тільки роблять ін’єкції безболісними, але й не потребують спеціальних навичок у використанні, отже зробити укол може будь-хто. До того ж голки не потрапляють у сміття, а повністю розчиняються, вирішуючи ще й проблему з відходами.


Втім, звичайні голки дешеві, тоді як для виготовлення мікроголок потрібне дороге обладнання для фотолітографії отже їх собівартість значно вища.


Нагадаємо, у США випробували пластир з вакциною проти грипу, який у майбутньому може замінити традиційні уколи.


hromadske.ua

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: