Вчені знайшли фізіологічну причину алкоголізму

Причина алкоголізму — в особливостях будови людського мозку, вражають учені.


Дві області мозку алкоголіків — розширена мигдалина і вентральна область покришки — об’єднані ланцюгами з нейронних клітин, які можуть відповідати за згубну пристрасть до спиртного. Про це заявили американські вчені, повідомляє «Росбалт».


Ланцюги складаються з так званих проекційних нейронів — вони мають довгі аксони, здатні передавати сигнали в інші зони мозку. Саме проекційні нейрони виробляють кортикотропін-рилізинг-гормони, що регулюють синтез інших гормонів і беруть участь у боротьбі зі стресом.


Розширена мигдалина відповідає за реакцію на психологічні стреси — такі, наприклад, як втрата роботи або коханої людини. У свою чергу, вентральна область покришки бере участь в отриманні задоволення від їжі, наркотичних речовин та алкоголю. Якщо активність нейронних ланцюгів між цими двома областями мозку придушити, то організм буде захищений від переїдання і вживання алкоголю. У такий спосіб уся ця система впливає на виникнення алкогольної залежності.


vectornews.net

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: