У Львові пацієнту видалили пухлину, що з нирки проросла аж до серця

У Львові успішно видалили злоякісну пухлину, що з нирки проросла аж до серця. Такі операції в Україні роблять лише у Львові і Києві.


Операції з видалення таких пухлин надскладні, з великим ризиком виникнення кровотеч. Але судинні хірурги і кардіохірурги Львівської обласної клінічної лікарні пішли на ризик і прооперували 70-річного чоловіка. Результат – пацієнт живий, уже на другий день після операції поривався йти додому, у нього безліч планів на майбутнє.


Все почалося з того, що у пацієнта Віктора Миколайовича почали боліти і набрякати ноги. Лікарі поставили діагноз: злоякісна пухлина правої нирки. Вона зовсім знищила нирку, проросла у нижню порожнисту вену і по ній почала розростатися вверх, дісталася аж до передсердя і на шляху проростання заблокувала вену лівої нирки, печінкову вену, клубові вени. Ліва нирка і печінка практично не працювали.


В Україні операції з видалення таких пухлин роблять лише у Львові і Києві: у Львові зробили 10 схожих операцій, у столиці – дві. Віктора Миколайовича вперше у Львові вирішили прооперувати за іншою методикою. Судинні хірурги і кардіохірурги об’єднали свої зусилля і вміння. До операційної бригади, окрім професора Ігоря Кобзи, увійшли судинний хірург Тарас Кобза, хірурги-асистенти Юлія Мота, Юрій Хоркавий і кардіохірурги Тарас Рудик і Андрій Саганський. Аби зменшити травматичність під час операції, порожнисту вену біля серця вирішили перекрити, не розрізаючи грудину, з мінідоступу, чим на 50% зменшили травматичність операції.


Операція тривала понад чотири години й завершилася успішно. Праву нирку чоловікові видалили, з нижньої порожнистої вени вдалося витягнути пухлину довжиною 15 см і шириною 3 см. Клубові вени, вени лівої нирки, печінки почистили, відновили по них кровотік. Обстеження пацієнта, яке провели вже після операції, показало: ліва нирка і печінка запрацювали, аналізи в нормі.


Во Львове успешно удалили злокачественную опухоль, которая из почки проросла до сердца. Такие операции в Украине делают только во Львове и Киеве. Об этом сообщает ZAXID.NET.


Операции по удалению таких опухолей сверхсложные, с большим риском возникновения кровотечений. Но сосудистые хирурги и кардиохирурги Львовской областной клинической больницы пошли на риск и прооперировали 70-летнего мужчину. Результат — пациент жив, уже на второй день после операции порывался идти домой, у него множество планов на будущее.


Все началось с того, что у пациента Виктора Николаевича начали болеть и отекать ноги. Врачи поставили диагноз: злокачественная опухоль правой почки. Она совсем уничтожила почку, проросла в нижнюю полую вену и по ней начала разрастаться вверх, досталась до предсердия и на пути прорастания заблокировала вену левой почки, печеночную вену, клубу вены. Левая почка и печень практически не работали.


В Украине операции по удалению таких опухолей делают только во Львове и Киеве: во Львове сделали 10 похожих операций, в столице — две. Виктора Николаевича впервые во Львове решили прооперировать по другой методике. Сосудистые хирурги и кардиохирурги объединили свои усилия и умения. В операционную бригаду, кроме профессора Игоря Кобзы, вошли сосудистый хирург Тарас Кобза, хирурги-ассистенты Юлия Мота, Юрий Хоркавий и кардиохирурги Тарас Рудык и Андрей Саганська. Чтобы уменьшить травматичность во время операции, полую вену у сердца решили перекрыть, не разрезая грудину, из минидоступа, чем на 50% уменьшили травматичность операции.


Операция длилась более четырех часов и завершилась успешно. Правую почку мужчине удалили, с нижней полой вены удалось вытащить опухоль длиной 15 см и шириной 3 см. Клубовые вены, вены левой почки, печени почистили, восстановили по ним кровоток. Обследование пациента, которое провели после операции, показало: левая почка и печень заработали, анализы в норме.


lviv.sq.com.ua

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: