Україна та США продовжують співпрацю в рамках програми біологічної діяльності

Відділ зменшення загрози Посольства США в Україні надіслав Держпродспоживслужбі на погодження проект плану технічної допомоги «Програма залучення до спільної біологічної діяльності», який передбачає додаткове фінансування на проведення робіт в Україні та продовження дії контракту до 07.04.2019.


Україна та Південна Корея розвиватимуть проекти з кооперації та розвитку виробництва в агросекторі
Про це повідомляє прес-служба відомства.


Так, реципієнтами в рамках вказаної програми виступають установи Держпродспоживслужби, Національної академії аграрних наук України та Міністерства охорони здоров’я України.


Планом передбачається фінансування проведення навчань та підтримка участі у конференціях реципієнтів проекту, підтримка життєдіяльності об’єктів реципієнтів, роботи з будівництва та модернізації лабораторій, що є реципієнтами за проектом.


Зазначається, що співпраця в рамках біологічної діяльності бере свій початок від 29 серпня 2005 року, коли було підписано Угоду між Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством оборони США стосовно співробітництва у галузі запобігання розповсюдженню технологій, патогенів та знань, які можуть бути використані в ході розробки біологічної зброї. А згодом, відповідно до розпорядження Кабміну від 27 серпня 2008 року № 1154-р, Державний комітет ветеринарної медицини України та Українську академію аграрних наук визначено додатковими виконавчими органами для реалізації Угоди.


Так, упродовж 2012 року було модернізовано три лабораторії в Луганській, Львівській та Дніпропетровській областях (сфера управління Держветфітослужби України) та дві лабораторії в Інституті ветеринарної медицини та Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини (сфера управління НААН). Крім того, у рамках Угоди американською стороною було передано регіональним державним лабораторіям ветмедицини 12 спецавтомобілів та проведено тренінги-навчання українських фахівців з біобезпеки та біозахисту, а також з епідеміології.


У 2013 році співпрацю було зупинено у зв’язку із закінченням терміну дії Угоди.


З метою відновлення співробітництва та на виконання Угоди Держветфітослужбою України разом з американською стороною було розроблено план технічної допомоги, яким передбачалося реалізація спільних наукових проектів, навчання українських спеціалістів на міжнародних тренінгах, семінарах, конференціях та підтримку лабораторій, які були модернізовані в рамках виконання Угоди в попередні роки.


План технічної допомоги зареєстрований в Мінекономрозвитку 14.06.2015 за №3253. Діючий план технічної допомоги був затверджений на період з 06.03.2015 по 20.09.2017.

Укр.нет

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: