Усиновлення дітей: 10 найпоширеніших помилок прийомних батьків

Бути батьком нелегко. Бути прийомним батьком — важко подвійно. Психологи кажуть, що ключовим моментом до успіху є спілкування і розуміння того, що сім’ї з прийомними дітьми мають дуже складну динаміку. Ось 10 найпоширеніших помилок, які роблять прийомні батьки.


1. Ви намагаєтеся бути крутим батьком


Дуже часто прийомні батьки намагаються подобатися дітям, тому вони балують їх подарунками і дивляться крізь пальці на їхні провини. Ця тактика веде в глухий кут — діти не поважають таких прийомних батьків і здорових відносин тут можна не чекати. Набагато краще будувати відносини навколо спільного досвіду — катайтеся разом на велосипеді, сходіть в кіно або приготуйте разом вечерю. Робити це треба регулярно, щонайменше раз на місяць.


2. Ви очікуєте, що відразу вийде створити ідеальну сім’ю


Психологи говорять про те, що для створення повноцінної сім’ї, в якій один з батьків не рідний, потрібно в середньому сім років. Багато хто цього не розуміє і чекає, що «все вийде» буквально моментально. Це помилка, особливо якщо діти не такі вже маленькі. Проблема в тому, що у дитини і рідної матері, наприклад, є спільні спогади про рідного батька. І наївно вважати, що дитина не буде вдаватися до спогадів про те, що вони робили з татом.


Знайте — ви стали однією сім’єю, коли діти починають розповідати історії, частиною якої є прийомні батьки.


3. Ви дозволяєте прийомним дітям бути з вами грубими


Одна помилка, яку часто здійснюють прийомні батьки — це занадто гостро реагують на критику і грубі ремарки дітей. І не важливо, чим ви відповідаєте, відповідною грубістю або намагаєтеся «виправитися» — помилкою є і те, і інше. Вам потрібно бути самою собою або самим собою. І зберігати спокій. Наприклад, у класичній ситуації, коли дитина каже «а мій тато чистив картоплю не так!», Потрібно не відбуватися жартами і не питати, як же він це робив, а знизати плечима і заявити, що є багато різних способів чистити картоплю. І що ви віддаєте перевагу своєму.


4. Ви приміряєте на себе роль батька відразу ж


Дуже багато прийомних батьків намагаються насаджувати дисципліни, не заслуживши попередньо довіру. Це веде до тотальної нестачі довіри і поваги, що в підсумку призводить до виникнення почуття неприязні.


Що вам треба робити, так це спочатку діяти не як батько, а як доросла людина, на якій лежить відповідальність за дитину. Як бабуся чи дідусь, як тітка або дядько. «Включати батька» потрібно тільки в ситуації, коли дитина збирається зробити щось неймовірно дурне і небезпечне, а ви єдиний дорослий, який може його зупинити.


5. Ви вимагаєте від себе занадто багато


Багато прийомних батьків намагаються «відповідати» або ж боротися зі стереотипами на кшталт «зла мачуха». Тому моментально «приміряється капелюх» «суперматері», «зразкової дружини» і «ідеальної господині». Підсумок закономірний — нерви на межі, постійний стрес і, що найгірше, відчуття фальші іншими членами сім’ї, в першу чергу дітьми, які бачать набагато більше, ніж вам здається. Знову ж таки — будьте самі собою. Чоловіків ця порада стосується подвійно, тому що актори вони і зовсім «ніякі».


6. Ви обмовляєте іншого батька


Це меншою мірою стосується прийомних батьків, швидше — партнера прийомного батька. Щоб не відбувалося, дотримуйтеся принципу «про відсутнього або добре, або нічого». Не треба лаятися на біологічного батька дитини, якщо аліменти запізнюються або він пропустив важливу подію в житті дитини. Не треба з однієї простої причини — ви підспудно змушуєте його вибирати між «старим» і «новим» татом, а це завжди погано. Особливо не варто цього робити, якщо дитина досить велика і пам’ятає батька.


7. Ви не даєте дитині спілкуватися з біологічним батьком чи матір’ю


Цю помилку часто здійснюють навіть прийомні батьки- «ветерани» — просто беруть і забороняють дітям спілкуватися з біологічними батьками. Зазвичай це або ревнощі або побоювання «поганого впливу». Однак це не робить дітей щасливішими і не робить ваші відносини з ними більш здоровими. Якщо у дитини є спогади про «колишнього тата», їх уже витравити не вдасться, вам доведеться з цим змиритися. Перефразовуючи відомий вислів: якщо ви не можете впоратися з проблемою, очоліть її. Буде куди краще, якщо ви будете знати про зустрічі дитини з біологічним батьком, ніж якщо діти будуть робити це таємно (а з певного віку — будуть).


8. Ви спеціально погіршуєте відносини з «колишнім» або «колишньою»


Деякі батьки, навіть якщо вони розлучаються «по-доброму», спеціально перестають спілкуватися з «колишнім» або «колишньою» — все для того, щоб їх новий обранець або обраниця відчували себе краще і краще, на їхню думку, входили в роль «нового батька «. Це помилка, в першу чергу тому, що діти аж ніяк не ідіоти. Якщо їх вік дозволяє їм пам’ятати біологічного батька, вони ДУЖЕ добре знають, якими насправді були ваші стосунки перед розставанням. Так що робіть те, що роблять дорослі люди — поводьтеся, як доросла людина, яка може спілкуватися з іншими і не ховатися по кутах.


9. Ви приймаєте на свій рахунок, коли дитина віддає перевагу «справжньому» батькові


Це серйозна проблема, яка стосується аж ніяк не тільки дітей, а часто — зовсім дітей. Іноді дівчата, котрі позбулися батька ще в дитинстві, воліють, щоб під вінець їх вів саме біологічний батько, а не прийомний. Це може бути боляче, набагато болючіше, ніж банальна дитяча балаканина про «татка», який робить все краще.


Однак ви повинні зрозуміти, що узи крові все ж дають про себе знати. Будьте дорослою людиною, не грайтеся в ігри «ти повинна любити мене більше» або «він тебе кинув, а я ростив». Цим ви зробите болючіше не тільки дитині (навіть якщо він вже не дитина), але і, як не дивно, собі теж. Ну, якщо тільки ви не закінчений егоїст.


10. Не ведіть себе так, ніби дитина чужа


Ця проблема нерідко виникає в сім’ях, коли разом сходяться дорослі, у яких в обох є діти. І мачуха, наприклад, психологічно сильніша і починає вести себе по відношенню до прийомного сина так, ніби він тут чужий (чомусь частіше це роблять дійсно жінки). Вона не говорить цього прямо, але з біса добре дає це зрозуміти.


Це дуже серйозна проблема, впоратися з якою можна тільки за допомогою фахівця. У першу чергу тому, що це — не помилка, не емоції і не відсутність знань, людина зазвичай добре віддає собі звіт в тому, що робить. Тому сказати «не роби так» явно недостатньо.

укр.нет

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: