Інсульт стає молодшим

У минулому було прийнято вважати, що хвороби на зразок інсульту загрожують лише літнім людям. Тепер неврологи з медичного центру при Університеті Лойоли попереджають, що в останні роки молоді люди почали все частіше стикатися з інсультами.


Вчені підрахували, що в наш час приблизно 15% інсультів припадає на підлітків та молодих людей. За їх словами, в останні роки кількість пацієнтів, госпіталізованих з діагнозом «інсульт» у віці від 15 до 44 років, зросла в три рази.


За словами фахівців, сучасні молоді люди все частіше хворіють «літніми» захворюваннями, наприклад, гіпертонією або діабетом. Підвищений кров’яний тиск і рівень холестерину, куріння, важкий ритм життя, діабет і зайва вага є головними причинами ризику розвитку інсультів та інфарктів, — і всі ці фактори добре знайомі молоді.


Лікарі нагадали, що серед інсультів найбільш часто зустрічаються два види: геморагічний та ішемічний. У першому випадку має місце розрив судин і крововилив у мозок, у другому — закупорка судин, що призводить до емболії чи тромбозу судин головного мозку. При цьому на ішемічний тип інсульту припадає близько 85% загальної кількості.


 


 НВ STYLE

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: