Які види хліба найкорисніші

Вживання хліба оточене безліччю міфів, хоча при грамотному підході цей продукт може бути самодостатньою частиною практично будь-якої дієти.


Справа за малим – вибрати правильний сорт хліба з безлічі наявних на прилавках сучасних магазинів, зазначають дієтологи.


Хліб з пророщеної пшениці


Цей хліб користується популярністю у адептів здорового харчування, але мало хто знає, чим насправді він такий хороший (або поганий). Правда в тому, що в пророщених зернах, які стають сировиною для подібного хліба, міститься менше крохмалю і більше білка.
Цей факт дозволяє наїстися меншою кількістю продукту. Також в ньому міститься більше мінералів і поживних речовин. До того ж склад такого хліба більш натуральний, тому вам не доведеться витрачати купу часу на вивчення складу на етикетці.


Цільнозерновий хліб


Хліб, виготовлений на 100% з цільних зерен, менш корисний, ніж хліб з пророщеної пшениці. Однак в ньому більше білка і клітковини, ніж у звичайному хлібі. Однак не весь цільнозерновий продукт можна вважати здоровим.


Через прагнення поліпшити смак такого хліба в нього часто додають штучні підсолоджувачі і синтетичні консерванти і стабілізатори.


Вивчаючи упаковку, потрібно простежити, щоб у такому хлібі містилося менше 3 грам цукру на порцію, а сам цукор повинен мати натуральне походження, наприклад, з меду або очерету.


мультизернові хліб


Такий хліб виробляється з декількох видів зерен, серед яких зазвичай – пшениця, ячмінь і просо. Це необов’язково цільнозерновий продукт, але в будь-якому випадку в ньому багато мінералів і поживних речовин.


За рахунок багатих білком зерен цей хліб також дуже поживний, але і досить калорійний, що варто враховувати при плануванні раціону.


безглютеновий хліб


Хоча такий хліб зазвичай вважається дуже корисним, на ділі він таким не є. Більшість хліба з відсутністю тієї самої клейковини, яку так не люблять сучасні шанувальники ЗСЖ, виробляють із застосуванням важких крохмалів. Їх джерело – борошно з білого рису і картопля.


Щоб поліпшити текстуру і смак такого хліба, туди кладуть жири і цукор. В цілому безглютенова випічка має тенденцію до змісту меншої кількості білка, клітковини і поживних речовин, а також більшої кількості калорій в порівнянні з перерахованими вище сортами.


бездріжджовий хліб


Замість дріжджів в такому хлібі використовують закваску. При цьому борошно, найчастіше, застосовується біле, тому в такому хлібі мало білка, волокон і поживних речовин. Саме тому таким хлібом складно надовго насититися. Іншими словами, він абсолютно не буде корисний в дієтичному меню.


Їсти бездріжджовий хліб варто якомога рідше лише в тому випадку, якщо він, на вашу думку, занадто смачний, щоб відмовитися від нього зовсім. Вчені до цих пір не представили жодних доказів того, що він кращий, ніж звичайний білий хліб.

invaders.com.ua

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: