Картопля-вбивця: чому вчені закликають відмовитися від картоплі фрі

Про шкоду фаст-фуду для здоров’я людини сказано вже досить багато. Проте вчені не зупиняються на дослідженнях їжі швидкого приготування. Цього разу до уваги потрапила картопля фрі і картопляні чіпси. В результаті роботи вчені встановили, що регулярне вживання такого фаст-фуду тісно пов’язане з підвищеним ризиком ранньої смерті.


Фахівці American Journal of Clinical Nutrition з’ясували, що люди, які вживали картоплю-фрі, хеш-брауни і чіпси два і більше разів на тиждень, мали в два рази більше шансів померти в ранньому віці, на відміну від тих, хто не вживав ці продукти.


Вчені поки не беруться звинувачувати в таких результатах саму картоплю, проте велику підозру викликає рослинна олія, в якій і готуються такі продукти. Вона містить багато трас-жирів, які підвищують рівень поганого холестерину в крові, а це, в свою чергу, призводить до проблем з серцево-судинною системою людини.


Крім того, такий фаст-фуд має велику калорійність. В результаті до всього іншого додається проблема ожиріння.


Дієтолог Стефані Шифф із США стверджує, що картопля фрі шкідлива не тільки через олію. За її словами, загрозою від вживання крохмалистих продуктів є хімічна речовина акриламід, що викликає рак. Вона виділяється, коли крохмалисті продукти піддаються високій температурній обробці. Такого ефекту не спостерігається при варінні картоплі.


Вчені закликають скоротити до мінімуму вживання фаст-фуду, щоб зберегти своє здоров’я.


visti.pro

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: